Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

Sadržaj kategorije "Vijesti"

13. svibnja 2021.

Potpisan je ugovor za gradnju čvora Virovitica, čime kreće gradnja brze ceste, od Virovitice prema Špišić Bukovici te dalje prema Bjelovaru i Zagrebu

Ono što su sanjale generacije, počinje se ostvarivati… U prostoru Virovitičko-podravske županije, potpisan je ugovor za gradnju čvora Virovitica, čime kreće gradnja brze ceste, od Virovitice prema Špišić Bukovici te dalje prema Bjelovaru i Zagrebu.

Priopćenje za medije Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske od 13. svibnja 2021.: U posljednja 24 sata zabilježeno je 1064 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2

U posljednja 24 sata zabilježeno je 1064 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 7 866.

Fotogalerija: Novih 750 hektara natapanih površina vodom iz rijeke Drave, otvoren je sustav navodnjavanja Novi Gradac – Detkovac

Uz sustave, Kapinci – Vaška, te Đolta, Novi Gradac – Detkovac je treći projekt navodnjavanja na području Virovitičko-podravske županije koji je završen i dan poljoprivrednicima na korištenje.

COVID-19 u VPŽ: Petero je novozaraženih, jedna osoba je preminula, 50-ero je hospitaliziranih

Petero novozaraženih virusom SARS-CoV-2 i jedna preminula osoba uslijed infekcije COVIDOM-19, epilog je posljednjeg 24-satnog razdoblja na području Virovitičko-podravske, izvijestio je Stožer civilne zaštite VPŽ.

12. svibnja 2021.

Zlatovez na području istočne Hrvatske: Izložbom započela suradnja Gradskog muzeja Virovitica i Zavičajnog muzeja „Stjepan Gruber“ iz Županje

U Gradskom muzeju Virovitica, u srijedu je na prigodnoj svečanosti otvorena gostujuća izložba Zavičajnog muzeja „Stjepan Gruber“ iz Županje pod nazivom „Zlatovez na području istočne Hrvatske“. Izložbom se prezentira jedan u nizu tradicijskih oblika vezova koji pripada skupini najskupocjenijih tradicijskih vezova čija je pojava i izrada uvelike ovisila o imovinskom stanju obitelji. U sklopu izložbe […]

Pri kraju izgradnja prometnice Duga Međa – Dolci, koja će asfaltom spojiti ova dva naselja s područja grada Orahovice i općine Zdenci

Pri kraju su radovi na izgradnji prometnice na dionici Duga Međa – Dolci, odnosno spoju grada Orahovice i općine Zdenci. Cesta je dužine 1,6 kilometara, a vrijednost investicije je 1,4 milijuna kuna s PDV-om. Asfaltiranje prometnice obišli su povjerenik Vlade RH za Grad Orahovicu Saša Rister te načelnik općine Zdenci Tomislav Durmić.

60 minuta do Zagreba: U četvrtak potpisivanje ugovora za Čvor Virovitica, čime kreće gradnja brze ceste od Virovitice prema Špišić Bukovici te dalje prema Bjelovaru i Zagrebu

Ono što su sanjale generacije, u četvrtak 13. svibnja, će se početi ostvarivati. U prostoru Virovitičko-podravske županije, od 13,00 sati, potpisat će se ugovor za gradnju čvora Virovitica, čime kreće gradnja brze ceste, od Virovitice prema Špišić Bukovici te dalje prema Bjelovaru i Zagrebu.

U četvrtak 13. svibnja, otvorit će se sustav navodnjavanja Novi Gradac – Detkovac kojim će se vodom iz rijeke Drave natapati 750 hektara

Uz sustave, Kapinci – Vaška, te Đolta, Novi Gradac – Detkovac bit će treći projekt navodnjavanja na području Virovitičko-podravske županije koji će biti završen i dat poljoprivrednicima na korištenje.

Virovitica Područnim centrom Instituta Ivo Pilar postaje znanstveno središte u području društvenih znanosti

Nakon Dubrovnika, Gospića, Osijeka, Pule, Splita, Varaždina, Visa i Vukovara, Virovitica postaje deveti grad u Hrvatskoj koji se može pohvaliti Područnim centrom Instituta dr. Ivo Pilar, a koji je danas središnja hrvatska znanstveno-istraživačka ustanova u području društvenih znanosti.